DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
blank
İftar Sofrası
blank
Ramazan
blank
Kurban
blank
Su Kuyusu
blank
Zekat&Sadaka
blank
Eğitim

Şimdi Afrika İçin İftar Vakti

Peygamber Efendimiz (s.a.v), "Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez." buyurmuştur. Göndermiş olduğunuz iftarları Afrika'nın mazlum coğrafyasıdaki insanlara ulaştırıyoruz.
DEVAMINI OKU
blank

Afrika'da Ramazan

Diversity Derneği olarak bu Ramazan Ayı'nda da Afrika'dayız. Göndermiş olduğunuz gıda yardımlarını, iftar sofralarını ve sadaka/zekat bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.
DEVAMINI OKU
blank

Afrika Kurban Bağışı

Adak, akika şükür, şifa ve nafile kurbanlarınızı Afrika'da kesiyoruz. Yılın 365 günü kurbanlarınızı Afrika'ya ulaştırıyoruz. Ayrıntılı Bilgi için ;
DEVAMINI OKU
blank

Bir Damla Bin Umut!

Sahra Altı Afrika’da insanların %86’sı sağlıklı ve temiz su kaynaklarından yoksun bulunmaktadır. Su olduğu yere can verirken olmadığı yerde, özellikle kurak ülkelerde can almaktadır. Diversity Farklılık Derneği olarak Afrika'nın ihtiyaç sahibi bölgelerinde su kuyuları açmaktayız. Ortak su kuyusu kampanyamıza destek olmak için tıklayınız.
DEVAMINI OKU
blank

Zekat

Zekat senelik mali bir ibadettir. Cenab-ı Hakk’ın rızası için, nisab miktarı mala malik olan müslümanların her sene mallarından kırkta birini (yani % 2.5) Kur’an-ı Kerim’de bildirilen sekiz sınıftan birine vermelerinden ibarettir.
DEVAMINI OKU
blank

Güzel Bir Gelecek İçin İyi Eğitimli Nesiller

Diversity Farklılık Derneği olarak, Afrika’nın en büyük sorunu olan eğitim için kalıcı çözümler üretecek projeler geliştiriyoruz. Bir çocuğun yüksek kaliteli bir eğitim almasını ve geleceğe güvenle bakmasını kendisine öz güven duymasını sağlayarak çevresine faydalı birer birey olarak yetişmesini sağlayabilirsiniz.
DEVAMINI OKU
blank

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DESTEKLERİNİZLE AFRİKADAYIZ

Afrika'nın 44 ülkesinde, sosyal sürdürülebilir projelerimizle hane hane, kabile kabile, şehir şehir yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Faaliyetlerimizi harita üzerinde görebilirsiniz.

HABERLER

MAKALELER

blankWhatsapp'tan Sor