DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
ONLİNE BAĞIŞ

Afrika’nın Aydınlık Yarınları

Afrika’da imkansızlıklar sebebiyle alt yapının mümkün olamadığı bir çok bölgede, yerleşik düzen geleneksel kabile kültürünce şekillendirilmeye devam ediyor. Afrika insanı bir yandan gelişmiş dünyanın dayattığı düzeni benimsemek zorunda bırakılırken, diğer yandan insan odaklı bir geleceğin beklentisi içinde yer alıyor.

Sahra Altı Afrika’nın kırsal kesimlerinde insanlar, hayatlarını ibtidai koşullarda devam ettirirken, çalılardan oluşan medreseler ile kendi eğitim sistemlerini sürdürüyorlar. Yabancı eğitim kurumlarına nisbeten oldukça zayıf şartlarda idame ettirilen bu sistemde maalesef; özgüveni yüksek, umutlu ve gayretli bir nesil ihtiyacına cevap vermekten uzak kalınıyor.

Diversity Farklılık Derneği olarak, Afrika insanının beklentisine cevap vermek amacıyla medeniyetlere kapı aralayacak, Afrika şartlarının getirdiği sonuçları değiştirecek; sosyal alanları, planlı eğitim birimleri olan; hijyenik koşullar dikkate alınarak, bölgenin coğrafi ve iklimsel şartlarına uygun inşa edilen eserlerin yapımına destek oluyoruz.

Daha aydınlık bir dünya için çalışıyoruz.

 

PAYLAŞ: