DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
ONLİNE BAĞIŞ

Afrika’da Sünnet, Bir Devrin Sonu

   Sünnet, Afrika’da vahşet, eziyet ve sakıncalı bir fiil olarak lanse edilmektedir. Bunun yanında imkânı olmayan ama bulaşıcı ve kronik hastalıklardan uzak durmak isteyen Afrika insanı, yerel tekniklerle dâhi olsa sünnet olmaya çalışmaktadır. Afrika’da sünnet insan yaşamında zannedildiğinden daha fazla önem arzetmektedir. Afrika’da sünnet olmak birçok bölgede Müslüman olmanın göstergesidir.

    Afrika insanının bu halisane çabasını görmezden gelip eleştirmek yerine, Afrika’daki düzenlenen sünnet organizasyonlarına biz de Diversity Farklılık Derneği olarak destek vermekteyiz. Her gidilen ülkede modern tekniklerle sünnet, hem çocuklar için keyifli bir şenlik hem de aileleri için maliyetsiz bir kolaylığa dönüşmeye başladı. Aynı zamanda gönüllü sağlık ekipleri, gidilen ülkelerdeki sağlık mensuplarına eğitimler vererek sünnetin yeni metotlarına dair farkındalık oluşturuyorlar.

   Afrika ülkelerinde yapılan her bir sünnet organizasyonu, çocukların geleceklerine hidayet ve sağlıklı bir adım olarak yansımaktadır. Gün gelecek sünnet olan çocuklar bu iyiliğe vesile olanları hayırla yad edeceklerdir. Afrika’da sünnet güzel bir geleceğin temellerini oluşturmaktadır.

   Gelecek, Afrika için aydınlığa dönüşürken artık geleneksel sünnet için bir devrin sonununa işaret etmektedir. Artık Afrika’da karamsar  sözcükler ve tablolar yerini sağlıklı ve bol tebessümlü sünnet şölenlerine bırakmaktadır.

PAYLAŞ: