DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
ONLİNE BAĞIŞ

Sierra Leone’da Medrese Talebelerine Kur’an-ı Kerim Hediye Ettik

Afrika Sierra Leone ülkesinde bulunan bir medresede talebelere, dernek gönüllüleri tarafından Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Bu şekilde, Afrika kıtasında Kur’an-ı Kerim öğreniminin teşvik edilmesine katkı sağlandı.

Ezber Kur’an-ı Kerimle Kolaylaştı. Nasıl mı?

Sierra Leone’da gerçekleştirdiğimiz Kur’an-ı Kerim dağıtımı, gönüllülerimiz vasıtasıyla gerçekleşti. Bu özel hediye, Sierra Leone ülkesinde yaşayan Medrese talebelerine ulaştırıldı ve böylece Afrika kıtasında Kur’an-ı Kerim öğrenimine katkı sağlamış olduk.

Sierra Leone ülkesindeki yaşam şartları zorlu olduğundan, talebeler Kur’an-ı Kerim öğrenimini tahta tablet olarak adlandırılan löhler aracılığıyla gerçekleştiriyorlar. Kömür kalemleriyle löhlere yazılan ayetler, talebeler tarafından ezberlenip hocalarına dinletildikten sonra silinip yeni ayetlerle tekrarlanıyor. Bu yöntem meşakkatli olduğu için talebelerin öğrenme ve okuma sürecini yavaşlatıyor.

Bu sebeplerden dolayı, Afrika kıtasında Kur’an-ı Kerim dağıtmayı bir görev olarak kabul ettik. Özellikle Sierra Leone ülkesindeki talebelerin rahatça okuyup öğrenmelerine destek olmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Kur’an-ı Kerim dağıtımı, bu çocuklara eğitim yolunda önemli bir adım atmalarına yardımcı oldu.

PAYLAŞ: