DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
16 Haziran 2017

Afrika’da Ramazan Sevinci

Bu Ramazanda da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadık. Yarım milyar Müslüman nüfusu bulunan Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin gönderdiği yardımlar ulaştırdık.
Afrika kıtasının birçok bölgesinde faaliyetlerimize devam ediyoruz. Türkiye’deki yardımseverlerin katkılarıyla ilk etapta Nijer, Senegal, Mozambik, Somali, Mali, Zambiya, Benin, Cibuti ve Çad’da kumanya paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Yaklaşık 15 bin aileye ulaştırılan kumanya paketleri büyük sevince vesile oldu. Ayrıca belirlenen noktalarda 1000 den fazla çocuğa da bayramlık elbise ve ayakkabı hediye edildi.
Diversity Farklılık Derneği olarak senenin tamamında sürdürülebilir yardım odaklı çalışmalarımızla Afrika insanının yanındayız. Bu yıl 38 ülkede 117 noktada iftar ve sahur organizasyonu gerçekleştirdik.
Geçen yıllarda olduğu gibi Çad, Encemine’deki temsilcilerimizin bu yılda köyüne ulaşarak kumanya ve kurban yardımı yaptıkları Baride Köyü Muhtarı Ömer Amhudra “Ramazan ayında bizleri yine unutmayan tüm hayırsevere halkımız adına teşekkür ediyorum. Onlara duacıyız” dedi.
 

Ramazan Ayı boyunca temsilcilerimiz tarafından tespit edilen yüzlerce noktada iftar sahur ve kumanya yardımlarıyla toplamda 90 bin ihtiyaç sahibine ulaşıldı.

Hayır sahiplerine gönderdikleri yardımlar için Afrika insanı adına Bayramınızı Tebrik Ederiz

PAYLAŞ:
blankWhatsapp'tan Sor