Köşe Yazıları

Yeşil Dünya Projesi

Diversity Farklılık Derneği olarak Afrika’nın en ücra köşelerine kadar ulaştırmaya çalıştığımız tebessümü, kardeşliği ve paylaşma duygusunu bir adım daha öteye taşıyoruz.

Sürdürülebilir projelerimizi, hayırseverlerin desteğiyle 15 yıllık tecrübemiz doğrultusunda yenilenebilir enerji kaynaklarının kurulması, takibi ve yönetilmesini sağlayacak Yeşil Dünya Projesiyle zenginleştirdik.

Sürdürülebilir Enerji ile Dünya’yı daha yaşanabilir kılmak için Yeşil Dünya Projesi

Isıdan Fazlası için Güneş

Sahra Altı Afrika’nın güneş görme oranı yılda 330 günü bulmaktadır. Bu potansiyeli tespit eden temsilcilerimiz ile çalışmalar başlamıştır. Projemiz kapsamında güneş potansiyeli yüksek bölgelerde ihtiyaç sahipleri için güneş enerji sistemleri kurularak başta eğitim kuruluşlarının şartlarını iyileştirip daha sonra da insanların ihtiyaçlarına cevap verilecektir.

 Hayra Doğru Esen Rüzgar

Olduğu bölgelerde insan yaşamını zorlaştıran rüzgar kum fırtınalarına dönüşüp günlerce ulaşımı imkansız kılabilmektedir. Fakat iyi planlanan rüzgar enerjisini elektriğe dönüştürecek santraller ile Afrika’nın kum savuran rüzgarları yeşil enerjiye imkan sağlayarak milyonlarca ihtiyaç sahibinin enerji ihtiyacını karşılayabilecek potansiyele sahiptirler.

Sağlıklı ve Modern Tarım ile Mutlu Çocuklar

Afrika’nın işlenmeye müsait tarım alanları kullanılabilirse tüm 1 milyar insanın ihtiyacını karşılayabilir. Hazırlayacağımız projeler ile tarım yapılabilecek alanlarda hem tarımsal yöntemler ile alakalı insanlara eğitimler verilecek hem de yetim hanelerimizin ihtiyaçları karşılanacaktır. Uygulama merkezli eğitim metotlarımız ile modern tarım mühendisleri yetişecek Afrika’nın kalkınmasına destek olacaklar.

Dalga Dalga Yayılan Enerji

Atlas, Hint Okyanusuna ve Akdeniz’e kıyıları bulunan Afrika’da 35 ülke’nin deniz ve okyanusa kıyısı vardır. Bu ülkelerin birçoğunun enerji ihtiyacını karşılayabilecek bir yöntem var: Dalagalardan enerji üretmek. Belirlenen pilot ülkelerde kurulacak olan platformlar ile en büyük ihtiyaçlardan biri olan elektriği insanlara bedelsiz olarak ulaştırılmış olacak.

 

İnsanlık için kalıcı eserler projemiz ile inşa edilen sağlıklı ve modern binalar aynı zamanda kendi enerjisini üretmeye başlayacak. Bu sayede sadece imkanın olduğu yerlere değil en fazla ihtiyacın olduğu yerlere de modern eğitim binaları inşa edilmiş, güzel bir gelecek için çocukların yetişmesine de imkan sağlanmış olacak.

 

Contact Person WhatsApp'tan Sor