DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
25 Mayıs 2016

Senegal’de Sağlıklı Sünnet Organizasyonu Başladı

Diversity Farklılık Derneği’nin 2016 sağlık projelerinden olan sünnet organizasyonlarından ikincisi Batı Afrika ülkesi Senegal’in başkenti Dakar’da başladı.

Diversity Farklılık Derneği 2016 Sağlık projeleri kapsamında düzenlenen sünnet organizasyonlarından ikincisi 23 Mayıs 2016’da Batı Afrika ülkesi Senegal’in başkenti Dakar’da başladı. Bir hafta sürecek olan organizasyonda açılış programına binlerce kişi katılırken Türkiye Cumhuriyetini temsilen Senegal Büyükelçiliği’nden Bertan Mantıkçı, İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasret Çomak ve Senegalli yetkililer konuşma yaptılar.

Müslüman nüfusun yüksek olduğu ülkede sağlıklı sünnet organizasyonuna ciddi ihtiyaç var. Organizasyonun ücretsiz oluşu ve uzman ekibin oldukça titiz çalışmaları organizasyona olan ilgiyi arttırdı. Yerli gözlemcilerin hazır bulunduğu organizasyonda ilk gün 250 sünnet planlanırken 500’ün üzerinde başvurunun olması ülkedeki sünnet ihtiyacına işaret etti.

Hayırseverlerin desteğiyle düzenlenen organizasyon, yerel tekniklerle adeta kâbusa dönüşen sünnetlerin, alanında uzman ekibin titiz çalışmaları sonucu daha önce olduğu gibi eğlenceye dönüştürülüyor.

27 Mayıs Cuma’ya kadar devam edecek organizasyonda kırsal bölgelere de gidilecek olup toplamda 1200 çocuğun hijyenik şartlarda sünnet edilmesi hedeflenmektedir.

Hayırseverler Kirvem Olur Musun-Senegal kampanyasıyla da Afrika’lı ihtiyaç sahibi bir çocuğa kirve olabilecekler.

Derneğin, ilki Şubat 2016’da  Benin – Cotonou’daki yapılan organizasyonunda bin 130 çocuk sünnet ettirilmişti.

PAYLAŞ:
blankWhatsapp'tan Sor