DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
29 Ekim 2019

Selmanı Farisi (R.a) Su Kuyusu Mali’de Açıldı

Selmanı Farisi (r.a) Kimdir?

Selmanı Farisi (r.a), Ashab-ı Kiram’ın büyüklerinden ve meşhurlarındandır. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) sohbetleri şerefiyle en yüksek kemal mertebesine kavuşmuştur.

Aslen İranlı olup İsfehan yakınlarındaki Cey kasabasındandır. Medine’ye gelip müslüman oldu ve Ehl-i Beyt’ten sayıldı. Müslüman olmadan önceki ismi Mabeh idi. Müslüman olunca Peygamber Efendimiz (s.a.v) ona “Selman” ismini verdiler.

Vefatı ve Kabr-i Şerifleri

Selmanı Farisi (r.a) Hazretleri uzun ömür yaşayanlardandır. Hz Osman’ın (r.a) halifeliği devrinde hastalanmış, Hicretin 33. (M.654) senesinde iki yüz elli yaşında Medain’de ahirete irtihal etmiştir.

Su Kuyusu Açıldı

Hayır severlerin destekleriyle kampanyası tamamlanan Selmanı Farisi (R.a) Su Kuyusu, Afrika Mali ülkesinin başkentiBamako’ya 230 km mesafedeki Kamali Köyü’nde açılmış bulunmaktadır.

Daha önceden köylerinde su kuyusu bulunmadığı için her gün kilometrelerce yol yürüyüp, su kaynaklarına ulaşmaya çalışan insanların hayatı büyük ölçüde kolaylaşmış oldu.

Bu su kuyumuzun açılmasına vesile olup, ihtiyaç sahibi insanların mutluluklarına vesile olan hayır sahiplerine Diversity Farklılık Derneği olarak teşekkür ederiz.

Su Kuyusunun harita üzerindeki konumunu görmek için tıklayınız.

PAYLAŞ:
Kampanyası devam eden ortak su kuyumuza destek olmak için tıklayınız
Su Kuyusuna Bağış Yap
blankWhatsapp'tan Sor