DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
8 Temmuz 2017

Niçin Kurban ?

ETİN TADI DEĞİLDİR ASLINDA TAM MANASIYLA ÖZLENEN; GÖRMEDİKLERİ, KARDEŞ BİLDİKLERİ HAYIRSEVERLERİN AHDE VEFASI’DIR ONLARI SEVİNDİREN.

Kurban Bağışı İçin Tıklayınız

Afrika’da kurban sadece gıda ihtiyacına yönelik değildir. Bilinen sebeplerden ötürü yaşanan sıkıntılar sebebiyle asıl Rahmet ve Berekete vesile olduğu için önemlidir. Afrika’da kurban hidayet vesilesidir, kardeşliğin en güzide ifadesidir. Kaza belaların, iç savaşların ve çaresizliğin önüne geçirilen sağlam bir settir.

Her kurban kesiminden sonra kuraklığa bir darbe vurulur Afrika’da. Bulutlar bir araya geliverir ve toprak suya kavuşur hayat bulur. Her Kurban Bayramı‘ndan sonra hanelerde çocukların mutluluk sesleri duyulur; elektriği suyu olmayan uzak köylerin.  Her kurbandan sonra bir başka bereket olur; umutlu bekleyişler kardeşlerinin selamıyla gelen kurban hediyeleriyle karşılık bulur Afrika’da.

Etin tadı değildir aslında tam manasıyla özlenen görmedikleri kardeş bildikleri hayırseverlerinahde vefasıdır onların hasretliklerini gideren. En zor zamanlarda Sahabe-i Kirâma kucak açıp koruyup gözeten, Hz Ömer’in selamıyla Mısır’ı teslim eden, savaşmadan İslam’a giren hatta Güney Amerika’ya, Kuzey Amerika’ya İslam’ı ulaştıran Afrika insanına 1400 yıllık vefa borcumuz var.

Kuzeyden, Güney’e tüm Afrika’da kesilen kurbanlar bölgenin yeniden inşası ve ihyası için temel oluşturuyor. Masum yüreklerin, samimi bakışların ve mutluluğun hayat bulduğu Afrika’da, kurbanını göndererek birçok tecelliyattan nasiplenen hayırseverlere ne mutlu. Asıl olan ihtiyaç sahiplerini vesile kılarak hayır sahiplerinin Allah’a yaklaşmasıdır. Yani kurban, rahmet ve berekete vesile olurken Afrikalı ihtiyaç sahiplerine ne kadar muhtaç olunduğunun da işaretidir.

PAYLAŞ:
blankWhatsapp'tan Sor