DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
10 Temmuz 2018

Liberya’da Güzel Bir Gelecek

Liberya ‘da Güzel Bir Gelecek

Batı Afrika ülkesi olan , 4.5 milyona yakın nüfusa, 111.369 km2’lik bir yüz ölçümüne sahiptir. Kuzeyinde Sierra Leone ve Gine, doğusuna Fildişi Sahilleri, güney ve batısında ise Atlas Okyanusu ile çevrilidir.

Liberya 16. yüzyılda ilk Portekizliler tarafından keşfedilmiştir. Modern tarihi ise 1821 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nden azad edilen köle yüklü bir geminin, Monrovia’ya gelmesiyle başladı.

Ülke nüfusunun %95’ini yerel kabile halkı, %5’ini ise Amerika’dan gelen bu kölelerin torunları oluşturmaktadır. Ülkedeki çoğu siyasi ve sosyal başkanlıklar, bu Amerikan-Liberyalıların elinde bulunmaktadır.

%20’si müslüman olan bu ülkedeki faaliyetlerimiz 2012 yılında başladı. Şu an bir yetimhanede 32 çocuğa eğitim ve sosyal destek veriliyor. Başkent Monrovia‘da bulunan bu yetimhanemiz, temizlik ve eğitim sistemi olarak Liberya’nın örnek yetimhanesi olarak gösterildi.

Diversity Farklılık Derneği olarak, tüm Afrika kıtasında hızla artan faaliyetlerimizin yanında, Liberya ülkesindeki projelerimizin sayısını da arttırmaktayız. Sosyal ve sürdürülebilir projelerimiz ile her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşmayı hedeflemekteyiz.

PAYLAŞ:
blankWhatsapp'tan Sor