DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
17 Ocak 2020

Kur’anı Kerimler İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Afrika’da ihtiyaç sahibi medrese talebeleri, Kuran-ı Kerim eğitimlerini Löh ismi verilen tahtalar üzerinde yapıyorlar. Sizlerin destekleriyle onların imkansızlıklar içerisinde göstermiş olduğu bu gayrete sessiz kalmadık ve onları Kur’an-ı Kerim’e kavuşturduk. Almış olduğumuz binlerce Kur’an-ı Kerim’i Afrikalı medrese talebelerine ulaştırdık.

Afrikalı müslümanlar , kağıdın kalemin yokluğunda vazgeçmeyerek ‘Löh’ ler üzerinde kamıştan kalemlerle , kömürü kaynatarak elde ettikleri mürekkeple Kur’an-ı Kerim’i yazıp, ezberliyorlar. Tahtaya sığacak kadar Ayet-i Kerime yazılıp ezberlendikten sonra tahta yıkanıp kurutuluyor, sonra tahta üzerine ezberleyecekleri yeni Ayetler yazılıyor. Bu usul üzere Kur’an-ı Kerim’i kalplerine hafızalarına nakşediyorlar.

Siz hayırseverlerin destekleriyle, Diversity Farklılık derneği vasıtasıyla Matbu Kuran-ı Kerim’e kavuştukları için duydukları sevinci ifadede etmekte kelimelerin yetersiz kaldığı, teşekkürlerin tebessüm ve sevinç göz yaşlarına karıştığı güzel anları yaşadık.

Bu vesileyle “Bize dünyanın en güzel hediyesini ulaştırdığınız için sizlere çok teşekkür ederiz, size hep dua edeceğiz.” diyen Afrikalı çocukların selam ve dualarını sizlere ulaştırmayı bir borç biliriz.

PAYLAŞ:
Whatsapp'tan Sor