Haberler

Kirvem Olur Musun?

19-21 Şubat 2019
Gambiya Sünnet Organizasyonu
13-18 Aralık 2018
Uganda Sünnet Organizasyonu
16-21 Ekim 2018
Çad Sünnet Organizasyonu
28-31 Temmuz 2018
Malawi Sünnet Organizasyonu
23-27 Nisan 2018
Gine Boffa Sünnet Organizasyonu
3-9 Mart 2018
Moritanya Sünnet Organizasyonu

Kirve Olmak İster Misiniz ?

Bir Nefes Sıhhat Sağlık Projesi

Diversity Farklılık Derneği olarak  Bir Nefes Sıhhat Sağlık Projesi kapsamında sağlıklı sünnet organizasyonları düzenlemeye başladık. 2012 yılı itibariyle hayır sahiplerinin destekleriyle yılda en az 4 ülkede 5000 çocuk sağlıklı sünnet edilmektedir.

Her gidilen ülkede modern tekniklerle sünnet, hem çocuklar için keyifli bir şenlik hem de aileleri için maliyetsiz bir kolaylığa dönüşmeye başladı. Aynı zamanda gönüllü sağlık ekiplerimiz gidilen ülkelerdeki sağlık mensuplarına eğitimler vererek sünnetin yeni metotlarına dair farkındalık oluşturuyorlar.

Yapılan sağlıklı sünnet organizasyonları çocukların geleceklerinde sağlıklı bir adıma dönüşmektedir. Hayırseverlerin destekleriyle gün gelecek sünnet olan çocuklar bu iyiliğe vesile olanları hayırla yad edecekler. Afrika’da sünnet güzel bir geleceğin temellerini oluşturmaktadır.


Gelecek, Afrika için aydınlığa dönüşürken artık geleneksel sünnet için bir devrin sonununa işaret etmektedir. Artık Afrika’da karamsar  sözcükler ve tablolar yerini sağlıklı ve bol tebessümlü sünnet şölenlerine bırakmaktadır.

Kirve Olmak İster Misiniz?

WhatsApp WhatsApp'tan Sor