DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
2 Mart 2020

Kenya 2. Sünnet Organizasyonumuz Tamamlandı

Diversity Farklılık Derneği olarak Kirvem Olur Musun projesi adı altında, 26 – 28 Şubat tarihlerinde 2020 yılının ilk sünnet organizasyonunu Doğu Afrika ülkesi olan KENYA‘da siz hayırseverlerimizin üstün gayretlerinin neticesinde başarılı bir şekilde tamamladık.

Kenya’daki temsilcilerimiz aracılığıyla, organizasyonumuzun;

1. ve 2. günü Malindi şehrinin Kakuyuniköyünde,

3. günü Malindi şehrinin Marikebuniköyünde olmak üzere organizasyonumuz bölge halkının oldukça cana yakın karşılamalarıyla gerçekleşti. Türkiye’den gönüllü doktorlarımızın katıldığı sünnet organizasyonumuza bölge halkının katkısı oldukça fazlaydı. İlk günden son güne kadar yoğun ilgisini koruyan sünnet organizasyonumuzda toplam 1205 çocuk sünnet edildi.

2016’dan bu yana 4 yıldır olduğu gibi 5. yılımızda da sünnet organizasyonumuzda hayırseverlerimizin destekleriyle Sahra çölünün etkisi altındaki Kenya’da gerçekleştirdiğimiz sünnet organizasyonuyla ilkel çağlarda yapılan sünnetlerin aksine hijyenik bir ortamda Afrikalı çocukların hidayetine vesile olduk. Daha önceki gerçekleştirdiğimiz sağlıklı sünnet organizasyonlarımız gibi bu organizasyonda da bizlere sünnet organizasyonumuz boyunca destek olan Kenyalı kardeşlerimiz sayesinde sorunsuz bir şekilde organizasyonumuzu tamama erdirdik.

Sünnet, Afrika’da vahşet, eziyet ve sakıncalı bir fiil olarak lanse edilmektedir.  Fakat Müslüman Afrika insanı bu sünnetin bilincinde olarak; kısıtlı imkanlarına rağmen ilkel şartlar da bile olsa, çocuklarını sünnet ettirmek için gayret etmektedir. Ancak sağlık ve hijyen koşullarından yoksun olan bu ortamlarda sünnet olmak; çocuklar için ciddi enfeksiyon riskleriyle karşı karşıya gelmek demek. Bu durum ise ne yazık ki bazen organ kaybı bazen de ölüm ile sonuçlanabilmektedir. Bu noktada Afrika’da sünnet olmak insan yaşamında tasvir edilenden daha fazla önem arz etmektedir.

PAYLAŞ:
Organizasyonumuza destek olan bütün hayır severlere, sağlıklı sünnet olan çocuklar ve aileleri adına teşekkür ederiz.
BAĞIŞ YAP
blankWhatsapp'tan Sor