DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
25 Mart 2017

Somali için Hz Zeynep Binti Cahş R.Anha Su Kuyusu Kampanyası Başladı

“Zeynep binti Cahş, ilk Müslümanlardan oluşu, itikadî ve amelî meselelerdeki hassasiyeti ve takvâsı ile biliniyordu. Hz. Allah’ı hoşnut etmeyecek her hareketten uzak bir hayatı yaşamayı prensip edinmişti. Hz. Zeynep(R.anha) için Resûlüllah (s.a.v)  “evvah” sıfatını vermişlerdi. Peygamber Efendimiz (s.a.v): “Evvah: Namazda alçak gönüllü ve mütevazi, Allah’a içten yalvarıcı ve yalnız O’ndan dileyici” diye izah etmiştir.”

Somali son günlerde ciddi kuraklıkla karşı karşıya. Son 10 Ay’da ülke genelinde etkili olmaya başlayan kuraklığın yol açtığı insani krizle mücadele için ülkede “ulusal felaket” ilan edildi.  Somali’de yaşanabilecek insani trajedinin boyutu büyük. Ülke nüfusunun neredeyse yarısını oluşturan 6,2 milyon kişi gıda yardımına ihtiyaç duyarken, 2,9 milyon kişinin ise “acil yardıma muhtaç” durumda.

Hayırseverlerin destekleriyle internet sitemiz üzerinden başlatılan kampanya tamamlandığında Afrika/SOMALİ ülkesinde 2. Kuyumuz olacak olan Hz. Zeynep Binti Cahş R.anha adına susuz bölge sağlıklı su kaynağına kavuşacak.

Su kuyusuna hissedar olmak isteyen hayırseverler aşağıdaki linkten bağış yapabilirler.

https://www.diversitydernegi.org/bagis/su-kuyusu/

Hayırseverlere yaptıkları yardımdan ötürü teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:
blankWhatsapp'tan Sor