DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
17 Aralık 2016

Aydınlık Geleceğine Doğru Mozambik

Diversity Farklılık Derneği‘nin Afrika’da insanı merkeze alan sürdürülebilir projelerini yürüttüğü ülkelerden biri de  Mozambik. 2007 yılından itibaren faaliyetlerimizin başladığı yaklaşık 30 milyon nüfusa sahip ülkede Güzel Bir Gelecek İçin Eğitimli Nesiller Projesi kapsamında  başkent Maputo, Inhambane ve Nampula şehirlerinde bulunan 3 eğitim merkezinde ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim, barınma ve gıda desteği verilmektedir.
whatsapp-image-2016-12-17-at-11-51-21                       

Yıl boyunca ülkedenin diğer bölgelerinde de sosyal yardım projelerimiz devam etmektedir. 2016 Kurban bayramı döneminde yüzlerce ihtiyaç sahibine hayırseverlerin gönderdiği kurban etleri ulaştırıldı. Bunun yanında Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahibi hanelere gıda yardım paketleri hediye edildi. Yapılan faaliyetler neticesinde yüzyıllardan beri uzak kalınan bu coğrafyaya kardeşlikeli uzatılmış oldu.

whatsapp-image-2016-12-17-at-11-52-09

Artık Afrika için en önemli ülkelerden Mozambik’te geleceğe umutla bakan güzel ahlaklı çocuklar yetişiyor. Sürdürülebilir projelerimizle ülkede güzel bir geleceğinin inşasına vesile olan hayırseverlere teşekkür ederiz. 

 

PAYLAŞ:
Whatsapp'tan Sor