DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
16 Ocak 2018

Afrika’da Tebessümü Yaydığımız 1 Yıl

Güzel Bir Gelecek İçin Eğitimli Nesiller

Birçoğu yetim olmak üzere 39 ülkede 3453 ihtiyaç sahibi çocuğun; eğitim başta olmak üzere sağlıklı şartlarda barınma gibi tüm ihtiyaçları karşılandı. Çocuklar, 113 yatılı eğitim binasında, 500’ü aşkın uzman eğitimci ile geleceğe güvenli bir adım daha atmanın mutluluğunu yaşadılar.

blankblankblankblankblank

 

Kurbanlarınız Sevinç olsun

 

451’i Kurban bayramında olmak üzere 2017 yılının tamamında 783 bölgede kurban kesimleri yapıldı. Kurban etleri hem Afrika’nın mazlum insanlarına güzel bir hediye oldu hemde 30.000 ailenin gıda ihtiyacına önemli bir destek oldu. Kurbanlarınız Afrika’da nice sıkıntılara derman oldu. Kurbanlar kesilip ekiplerimiz ile yaklaşık 39 ülkede 30.000 Km yol katedilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. 320 Şehir’de 1560 köye ulaşan kurbanlar rahmet berekete vesile oldu.

 

 

Bir Nefes Sıhhat

Sağlık, Afrika’nın en önemli ihtiyaçlarının başında geliyor. Sağlıklı sünnet ise en az o kadar önemli. Erkek çocukları enfeksiyonlardan uzak tutan hayati bir ihtiyaç. Gönüllü doktorlarımız ile 4 farklı ülkede 7 bölgede 3480 çocuk sağlık sünnet edildi. 33 Sağlık gönüllümüz bu sünnetler için 78 saat uçuş gerçekleştirdiler. Günlük 14,5 saat çalışarak toplamda 6610 saat sağlıklı sünnet için ter döktüler. Programlar kapsamında çocuklara 20.000 balon, 230kg şeker,  5000 elbise ve oyuncak hediye; aynı zamanda da 52200 kişiye de yemek ikram edildi. Sünnet olan çocukların yarısı gayri müslim ailelerin çocuklarından oluştu.

 

blank

blankblankblankblankblank

 

Ab-ı Hayat

Abı Hayat projesi kapsamında 17’si internet sitesinden toplanan onlarca su kuyusu toplam’da 13 ülkede 65000 kişinin sağlıklı su ihtiyacını önemli ölçüde karşıladı.

Toplamda 5848 Mt toprak kazıldı. Su kuyularının içilebilir olmasına ve sağlıklı koşullarda korunması için tüm tedbirler alındı.

blankblankblankblankblankblankblankblank

 

Aşımızı paylaşalım

2017’de de uzaktaki kardeşlerini unutmayan hayırseverlerin göndermiş olduğu gıda paketleri binlerce haneye mutluluk getirdi Ramazan’da 3670 iftar ve sahur sofrası kuruldu. Somali başta olmak üzere Kenya, Çad ve Madagaskar gibi sosyal yaşamın kuraklık ve ağır şartlarda idame ettirildiği ülkelere ağırlık veren ekiplerimiz hayırseverlerin gönderdikleri yardımları usulünce ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.

blankblankblankblank

blank

blankblankblankblank

 

İnsanlık için kalıcı eserler

İmkanın olduğu yerden ziyade ihtiyacın olduğu yerde faaliyet gösteren Derneğimiz, insanlık için kalıcı eserler projemiz ile kendi enerjisini üreten sağlıklı ve modern binalar inşa ediyor. Bu sayede güzel bir gelecek için çocukların yetişmesine de imkan sağlanıyor. Projemiz kapsamında 2017 Yılında Nijer’de 120 kişilik bir eğitim binası açılarak faaliyete başladı. Aynı zamanda Kenya, Güney Afrika, Sierra Leone, Zanzibar’da eğitim binalarının temelleri atıldı. Hayırseverler 10 yıllara hitap edecek güzel bir geleceğe vesile olmanın mutluluğunu yaşadılar.

blankblankblankblankblankblankblankblank

 

2018 Yılında’da hayırseverlerin desteği ile tebessümü ve güzel ahlakı daha fazla noktaya ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Her geçen yıl daha fazla ihtiyacı gidermemizi sağlayarak daha büyük mutluluklara vesile olan hayır sahiplerine teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:
blankWhatsapp'tan Sor