DAHA AYDINLIK BİR DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
BAĞIŞ YAP
25 Ağustos 2018

2018 Kurban Organizasyonu Başarıyla Gerçekleştirildi

2018 Kurban Organizasyonu Sona Erdi

Gönüllülerimiz ve sahadaki daimi temsilcilerimizin aylar öncesinden yapılan çalışmalar 2018 Kurban bayramı ile hayır sahiplerinin gönderdikleri kurban bağışlarını yerlerine ulaştırdık.

Gine Kankan’dan Malawi Kopa Kopa’ya, Moritanya Nouadhibou’dan Lesotho’ya, Liberya Broki’den  Kamerun Ngaoundere’ye Kenya Lamu’dan Çad Abeşe’ye, Togo Sokode’den  Nijer Dosso’ya, Senegal Louga’dan Tanzanya Tabora’ya, Etiyopya Yabello’dan Gabon Libreville’e kadar yüzlerce bölgede, binlerce noktada, yüz binlerce insana kurban hediyelerinizi ulaştırdık.

Köylere en kırsal bölgelere dahi gidildi, bu yıl bir çok yerde ilk defa kesimler yapıldı. Bazı yolları aşmakta zorlanan ekiplerimiz motorlarla, kamyonlarla, at arabalarıyla, yeri geldiğinde de yürüyerek emanetleri yerlerine götürdüler. Bazı köylerde ilk defa kurban kesimine şahit olundu. Daha önce et yemedikleri gibi kurban kesimini dahi görmemişlerdi.  Ekiplerimiz tevazu ile derneğimizin prensipleri gereği birer hediye olarak kurbanları yerlerine ulaştırmakta hassasiyet gösterdiler.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi yılı kurban bayramında insanların hayır duaları ve tebessümleri her şeye değdi. Annelerin bayram için hazırladıkları yemeklerde hiç görmedikleri hayırseverlerin hediyesi vardı. Hayır dualar aminlere karıştı.

Bir kurban organizasyonu daha başarıyla sonuçlandı.

Köylerden ayrılırken;

Söz verdik tekrar geleceğiz diye…

Tüm hayır sahiplerine vesile oldukları mutluluklar adına teşekkür ederiz.

 

PAYLAŞ:
blankWhatsapp'tan Sor